KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15883037
nr 1588 3037
Carin Tham
(1888-1967), Sverige
Oljemålning, Landskap med träd. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 59x51 cm
Carin Tham, svensk målare född 1888, död 1967 .
Utrop:
500 kr
måndag 18 december 2023
kl 20:42:49